Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S. – Teknoloji hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Kendini her alanda gösteren teknoloji araç içlerinde ve tasarımlarında da kendini göstermektedir. Ancak teknoloji her zaman kurtarıcı bir işlem olmamaktadır. Zaman içerisinde arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Bu arızalanmalar araçların yolda kalmasına neden olabilir. Bu tarz durumlarda çekici çağrılması ve araçların oto servise gönderilmesi gerekmektedir. Yol yardım araçlar için etkili bir çalışma sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Çekici işlemlerinde sürecin nasıl işlediğini bilmeniz ve hangi durumlarda yol yardımı aramanız gerektiğini bilmeniz önemli bir konudur. Durukan Oto olarak Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzde yol yardım nedir, süreç nasıl işler gibi birçok konuda sizlere bilgilendirme yapıyoruz. Durukan Oto olarak her konuda sizler için çalışmaktayız. Hizmetlerimizi görmek için tıklayın.

Oto kurtarma işi, oto kurtarıcı ya çekici olarak bilinen, zor durumların kurtarıcısıdır. Aracınızın sizin kontrolünüz dışında kalması gibi olumsuz durumlarda, aracınızın naklinin gerçekleştirilmesi işini yapar.

Öncelikli ve temel gayemiz tabi ki aracınızın sizin himayeniz altında, sağlıklı gerçekleşmesidir. Ama maalesef ki kaza başta olmak üzere akü bitmesi, lastik patlaması, mekanik arızalar, motor arızaları, yakıt bitmesi gibi durumlarda araçlarınızın hareket engeli oluşabilir. Bu gibi aksiliklerin yaşanması durumunda, araçlarınızın sizin talep ettiğiniz yere ya da servise taşınması işini gerçekleştiriyoruz.

Oto kurtarma işi, sadece aracın bir yerden alınıp başka yere taşınması kadar basite indirgenebilecek bir iş değildir. Her işin bir esası vardır. Söz konusu olan araçlarınız yani, hayatınızda belki de evinizden sonra en fazla maddi değere sahip olan taşıtlarınızdır. Bunun bir de ticari hayatınızda kullandığınız bir araç olma ihtimali varsa daha bir önem taşımaktadır. Naklin doğru zamanda ve kısa sürede yapılması, taşınan aracın arıza ya da kaza da aldığı hasara ek daha fazla zayiat görmeden taşınması gibi, işin gerekliliği ve önemi hususları vardır. Bunun için sadece teçhizatın kalitesi değil, profesyonellik ve doğru işçilik anlayışı ile çalışan firmalar.

Araç kullanımında trafik, uzun yol seyahatleri yıpratıcı bir süreçtir. Kullanımlarda araç arızalanmaları çok sık başınıza gelebilir. Aracın kullanımı dışında yolun bozukluğu ya da araçta var olan önceki arızalanmalar gibi durumlar yolda kalmanıza neden olabilir. Bu durumlarda yol yardım devreye girmektedir. Oto kurtarma görevi ile anılan yol yardım, arıza ya da kaza gibi durumlarda sizleri bulunduğunuz konumdan alarak en yakın oto servise götürmektedir. Yol yardım hizmetleri çoğu araç için sigorta içerisinde sunulmaktadır. Poliçeniz kapsamında bu sigorta durumunu genişletebilir ve ek hizmetler talep edebilirsiniz.

Çekici, kişisel olarak sizlere hizmet sağlayan bir araçtır. Bu nedenle belirli bir ücretlendirme sunar. Sigorta kapsamında araçlar için belirli yol yardım paketleri sunulur. Bu paketler içerisinde belirli çekici masrafları karşılanmaktadır. Bu durumlarda farklı bir şeyle karşılaşmamak için sigortanızı iyi bir şekilde okumanız ve aracınıza ait tüm bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Yol yardım hizmetlerine bakıldığında aslında bir oto kurtarma görevi olduğu söylenebilir. Eğer arıza bulunulan yerde halledilemeyecek durumda ise araç oto servislere götürülür. Ancak bulunulan noktada lastik değişimi gibi işlemler söz konusu ise aracınız o noktada da hizmet alabilir.

Yol yardımı lastik patlaması gibi durumlarda da arayabilirsiniz. Yedek lastiğinizin olmaması ya da araç lastiği değiştirirken zorluk yaşamanız gibi durumlarda, yol yardımı arayabilirsiniz. Sizler için eğer lastiğiniz yok ise çekici hizmeti göndermektedirler. Eğer lastik var ancak değiştirmekte zorluk yaşıyorsanız sizlere yol yardımı lastik hizmetleri olarak bir hizmet sunulmaktadır. Yol yardım çekici kapsamında belirli kapsam aralıkları bulunmaktadır. Kapsam aralıkları yol yardım kapsamında oldukça geniştir. Aracınız için istenen tüm işlemler dâhilinde yol yardım sizlere ihtiyaç dâhilindeki tüm gereklilikleri sunacaktır.

Araç arızalanmaları ve dikkatsiz kullanıma bağlı kazalar çok fazla yaşanmaktadır. Bu kazaların yaşanması durumunda araç hareket edemez duruma gelebilir ya da kaza nedeniyle aracın oto servise götürülmesi gerekebilir. Bu noktada yol yardım hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. 7/24 yol yardım hizmetleri sunulmaktadır. Olayın yaşandığı an aramanız ya da mesaj yoluyla talepte bulunmanız halinde sizlere en kısa sürede yardım edeceklerdir. Belirli şirketler tarafından sağlansa da yol yardım işlemi kara yolu olarak tanımlanan noktalarda hizmet vermektedir. Hizmetten yararlanmak istemeniz halinde gerekli süreç hızlı bir şekilde başlamaktadır. İhtiyacınız olabileceği ve irtibatta kalmanız gerektiği için çekici numarası tarafınıza verilmektedir.

Durukan Oto yol yardım hizmeti gibi hizmetleri aramanız halinde ilk olarak yerinizin tespiti yapılır. Tespit işleminden sonra aracınız için bir yol yardım ekibi gönderilir. Ekip aracın bulunduğu noktadan alınıp, en yakın oto servise götürülmesini sağlar. Oto servis hizmeti kapsamında aracınız için bölgede tanıdığınız bir oto servise gidebilirsiniz. Ancak bu çekici tanımı kapsamında olmadığı için ekstra bir ücretlendirme söz konusu olabilir. Bu nedenle en yakın oto servis seçilmektedir. Bu nedenle çekici için herhangi bir yönlendirme yapmadan önce bulunduğunuz noktayı iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

Yol yardım hizmetleri için genel olarak bir ücretlendirme aracın bulunduğu il ve oto kurtarma servisine olan mesafesi dikkate alınır. Aracınızın sigortası var ise ve yol yardım hizmeti almak istiyorsanız herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir. Ancak aksi bir durumda ya da sigortanız olmaması halinde oto kurtarma fiyatları için aracınıza bir ücretlendirme yapılacaktır. Genel olarak sektöre bakıldığında oto kurtarma fiyatları bulunulan konuma göre değişiklik göstermektedir.

Durukan Oto bünyesinde yer alan oto servislerden birine denk gelmeniz halinde sizler için tüm profesyonel hizmetler sunulacaktır. Oto kurtarma kapsamında aracınız için gerekli işlemlerin yapılması ve profesyonel tüm işçilik için konumunuza en yakın oto servislerimize bakmanızı tavsiye etmekteyiz.

Motor ve Mekanik BakımDurukan Oto servisinde, konusunda uzman ustalarımız tarafından aracınıza, birinci sınıf yedek parça kullanımı ile aracınız dört dörtlük bakım yapmaktayız. Motor bakımı, rektefiye, fren-balata, ön takım, yağ değişimi, bilya takım, şanzıman bakımı hizmetleri.

Durukan Oto 1996 yılından günümüze 25 yıllık motor ve mekanik bakım tecrübesi vardır. Ayrıca Oto kurtarma hizmetinde de 3 yıllık bir sektörel tecrübeye sahiptir.

İletişim Formu

    Oto Kurtarma, Çekici Hizmeti, Motor ve Mekanik Bakım

    Bu alanda önde gelen firmalar arasındayız. Her müşterimize özel çözümler sunuyoruz.

    Durukan Oto, 1996 yılından günümüze Kaynaşlı Bölgesinde Oto Kurtarma (7/24 Çekici Hizmeti) ve Oto Motor ve Mekanik bakım hizmeti vermektedir. Düzce, Bolu ve Kaynaşlı çevresinde nerede yolda kalırsanız kalın, bir telefonla haftanın her günü 24 saat hizmet sunmaktayız.Ayrıca Motor Bakım ve Rektefiye, Fren-Balata Bakımı, Yağ ve Sıvı Değişimi, Bilya Bakımı, Şanzıman Bakımı, Baskı Balata ve Ön Takım Değişimi hizmetleri ile müşterimize hizmet vermekteyiz.

    Hizmetlerimiz, Hizmet Bölgelerimiz

    Hemen Ara